Vrátila se únorová zima

5. března 2010 v 10:30 | tom-791
V těchto dnech se k nám vrací zimní projevy počasí, které panovaly po většinu února a to po krátké přestávce, kdy teplota přesahovala na některých místech ČR i 10°C, máme dnes opět ledový den, tedy mrazivé teploty po celý den pod nulou. Minulý pátek právě bylo zmíněných 10°C, ještě sobota byla krásná a polojasná, poté se postupně ochladilo a vrátily se noční mrazy. Tato sobota a prakticky celý víkend budou ve znamení zimy-připomínat ji budou teplotami většinou pod nulou, sněžením v sobotu na většině území a také nočními teplotami, které zamíří místy pod -10°C. Předjaří, nebo pokud teplý konec února nazveme náznakem jara, je už za námi. Je však dobré, když v březnu jsme "za kamny" a teploty nenabádají přírodu se moc rozíjet, poté totiž mohou přijít mrazy a vše "spálit", zničit. Tím myslím třeba květy budoucích plodů.
Mrazy nebudou už samozřejmě takové, jako v únoru, či dokonce v lednu. Přes den v průměru okolo nuly, v noci může přituhnout-ale to především při jasnění. A co se týče vyjasnění, tak v březnu už bude snad i více slunečního svitu než celkem za celý leden a únor. Přeci je už v posledních dnech trochu nad oblačností vítězilo.

Počasí si nevybíráme, uvidíme, co nám "naservíruje" do dalších týdnů. První březnový víkend nebude přicházející jaro připomínat ani trochu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama