Ochladilo se, dokonce i zabouřilo

15. března 2010 v 9:00 | tom-791
Včerejší přechod studené fronty (na některých místech ČR už dnešní) přinesl kromě silného větru, srážek v podobě sněžení či deště, ochlazení, také bouřky. Ty se tvořily na výrazné studené frontě, která postupovala večer od SZ a zabouřilo i v Praze a to kolem včerejší 23.hodiny.
Jedná se o jarní bouřky, které nejsou silné co se týče hromobití a výrazné bleskové činnosti, většinou se jen objeví pár blesků a párkrát zabouří. Včerejší fronta do toho přinesla i vydatné sněžení, to vše ještě do rána na četných místech utvořilo náledí, protože ochlazení stáhlo teploty ráno pod nulu. Loni se jarní bouřka vyskytla v Praze 8.dubna 2009. Při ní však nesněžilo, teploty byly přes den na 23°C. Bouřky byly ojediněle pozorovány už i 5.4.2009.

Zima se s námi touto frontou, bouří a sněžením rozloučila. V noci na zítra lze čekat další frontu, za kterou se už bude oteplovat a počasí bude také dosti proměnlivé-co se týče oblačnosti i teplot. Jaro se k nám totiž už "řítí" a teploty budou od poloviny týdne už nádherně vysoké.

Oblačnosti se nezbavíme, jen občas bude polojasno-převládane však velká oblačnost a srážky už dešťové v nížinách, od čtvrtka a zejména v pátek už dešťové ve všech polohách. Podle výhledů ochlazení tento týden nepřijde, ale takto vysoké teploty dlouho nevydrží. Uklidnit lze snad zprávou, že zima by se vrátit už neměla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama