Jsou tu slunečné dny

24. března 2010 v 12:00 | tom-791
První hodiny, ale také dny letošního jara byly slunečné a teplotně nadprůměrné. Jaro nám přichystalo alespoň nějaké dny s pěkným počasím, ale také povodňovou aktivitou na některých řekách-zejména na Dyji. Situace se zlepšuje, srážky v anticyklonálním charakteru počasí (bezoblačném) žádné samozřejmě nenajdeme. Bude tomu tak do pátečního odpoledne, poté začne počasí u nás měnit či ovlivňovat studená fronta, před kterou bude vrcholit příliv teplého vzduchu. Slunečného počasí si tak můžeme užívat nejen dnes, ale i zítra po celý den a ještě po většinu pátečního dne, na východě po celý pátek. Fronta půjde totiž tradičně od západu či jihozápadu.
Malá oblačnost
Teploty jsou v těchto dnech nadprůměrné, vystupují na 18°C a zítra či v pátek téměř určitě bude nějaké místo, kde naměří na teploměru i 20°C. Poté se bude za studenou frotnou ochlazovat a bude to bohužel právě na víkend. Nezvykejme si ještě na takto vysoké teploty, protože se právě v sobotu hodlají vrátit k průměrným hodnotám, které jsou z dlouhodobého hlediska pro toto období-tyto dny. Takže žádná zima, ale zní to "děsivě", když předpověď říká, že se z pátku na sobotu ochladí až o 8°C-je to ale tak.

Oblačnosti se bohužel nezbavíme ani v těch posledních březnových a prvních dubnových dnech-zřejmě vyjde klasické "aprílové počasí", tedy rychlé střídání slunečného počasí a deště. Srážek bude dost právě příští týden, kdy se bude střídat jeden frontální systém za druhým a přecházet přes naše území, často bude pršet, ale pokud se vyskytne mezera či krátká přestávka mezi frontami může se oblačnost rychle protrhat třeba na polojasno.
Každopádně, zima je u konce a i na horách v těchto dnech odtává velké množství sněhu-je to vidět na stavech řek a zima už pomalu končí i tam. Nyní už se příroda bude probouzet a krásně rozvíjet ať je 10 nebo 20 stupňů Celsia. Ale bude hezké, když do toho alespoň občas zasvítí sluníčko.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama