Jaro už je tu

17. března 2010 v 12:00 | tom-791
Zima se chce ještě "rozloučit" a předvádí se, jak nejlépe umí. Rozloučila se včera se sněhovými srážkami v podobě přeháněk i v nížinách, tam je totiž už zřejmě neuvidíme. Vše začalo sněhovými bouřkami, které se tvořily na studené frontě, která přecházela v noci z neděle na pondělí. Takovéto zimní bouřky jsme zaznamenaly ve větším množství v lednu 2007 při přechodu tlakové níže "Kyrill" a o rok později (2008) v březnu při přechodu níže "Emma". To se vyskytovaly srážky dešťové, nyní při přechodu letošní tlakové níže to byly srážky sněhové, přidal se silný vítr a zmíněná bouřková činnost. Tato letošní níže nebyla ale tak intenzivní, jako předešlé dvě zmíněné níže-neboli frontální vlny.
V ČR se potom vyskytlo ještě pár tzv. jarních bouřek, které přicházejí zejména v dubnu při proměnlivém "aprílovém" počasí společně s přeháňkami se může objevit nějaká slabá bouřka a nebo na frontě, jako tomu bylo nyní. V Praze byla zaznamenána třeba loni 8.4.2009. Ale v ČR byl den s jarními bouřkami na některých místech i 5.duben 2009.
Dnes se teplota už dostane výše, než jsme byli zvyklí v uplynulých dnech. Bude to na některých místech i 9°C. To však nebude nic oproti čtvrtku, kdy bude 13°C a pátek přinese možná 15°C. Sluníčko bude nejvíce pomáhat teplotám růst a také připomínat jaro ve čtvrtek, poté se zatáhne a v sobotu se přidají opět srážky-tentokrát dešťové i na horách. To znamená jediné, obavy z povodní při takovémto oteplení a srážkách. Zatím to na povodně, které by dělaly škody nevypadá. Sněhu na horách není zase příliš, ale podceňovat bychom situaci neměli, hlavně pokud by výrazněji pršelo. Potěší jedině to, že žádný orkán nehrozí a jarní počasí kazit nebude.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Bojíte se povodní?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama