Byly překonány teplotní rekordy

26. března 2010 v 9:45 | tom-791
Na řadě míst v České Republice se včera díky nadprůměrně teplému počasí přepisovaly dosavadní naměřené teplotní rekordy novými pro tento den, tedy z letošního roku. Například bylo naměřeno až téměř 22°C ve středočeských Poděbradech či 21,5°C v Brandýse nad Labem. Co se týče Prahy, tak byl překonán rekord akorát v Praze-Libuši a Praze-Karlově, kde bylo něco přes 21°C, ale v pražském Klementinu odolal rekord z roku 1974, který činil a stále činí 19,8°C.
  Byla místa, kde teplota nevystoupila tolik vysoko. Odpoledne totiž přibývala vysoká oblačnost a to někde až na skoro zataženo, takže jsme mohli pocítit klasické dusno, ale teploty to příliš vysoko nehnalo. V Plzni-Mikulce bylo odpoledne více mraků a teploty se tam moc včera nepředvedly, tepleji tam bylo ve středu.

Letošní jaro nás tedy dostatečně přivítalo a nyní je na programu první teplotní skok, tedy výrazné ochlazení, které počasí plánuje bohužel na víkend. S ním souvisí také velká oblačnost a srážky, silný vítr a místy se na studené frontě, která toto všechno přinese, objeví i bouřky.
Bude se jednat o jarní bouřky, ale může v nich zesílit přechodně vítr. Ten by měl foukat především na Moravě a ve Slezsku silný s nárazy a to samozřejmě především na horách. Teploty se tedy vrátí k normálu a Velikonoční dny budou zřejmě teplotně průměrné, ale ještě si musíme na přesnou předpověď počkat. Každopádně slunných dní jsme si tento týden už užili a nyní musíme přijmout očekávanou změnu.

Co se týče horských oblastí, sníh mizí ze dne na den a teploty v 1000m jsou v těchto teplých dnech i na 11°C a přes noc také neklesají ani k nule. To se změní o víkendu a to především od neděle, ale sněhu tam již moc nezbude. Je to vidět také na tocích-některé se stále drží na povodňové aktivitě a jedná se převážně o 1.SPA, které budou ještě přetrvávat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama