Březen končí ochlazením, duben začne stejně

31. března 2010 v 13:30 | tom-791
Dnešní den, tedy poslední den měsíce března, končí ochlazením za studenou frontou, která přinesla také, zejména opět na JZ a Z území nějaké slabé bouřky a také občasný déšť. Hlavně přinesla ochlazení, což se také nejvíce projeví v Čechách. Na Moravě budou o něco vyšší teploty.
Dnešní den přinese teploty do 11°C, na JV ještě klidně až 15°C. Srážky ustanou až večer.
   Duben nás sice zpočátku přivítá polojasnou oblohou, která bohužel dlouho nevydží a bude poměrně chladno, teplota jen do 10°C a v pátek to bude podobné. Srážek bude málo o víkendu, těšme se na krásně převážně polojasný velikonoční víkend, i když nás nějaké přeháňky zastihnout mohou.

Jak bylo 31.3.2009? Krásně slunečno, polojasno a teplota se pohybovala okolo 10°C, tedy podobně jako tomu je dnes. Jak začal loni duben? Loni 1.4.2009 bylo taktéž polojasno s teplotou na 12,5°C, ale ráno místy mlhy. To 2.4.2009 bylo až 17°C. Loňský duben byl teplotně nadprůměrný a to znamená, že teploty sahaly většinou nad 20°C hranici. Byl také dosti suchý. Letos bude podle výhledu počasí průměrný jak teplotně, tak srážkově. Doufejme, že když začne polojasnou oblohou, že nějaké slunečné a teplé jarní dny z něho ještě "vymámíme".
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama