Počasí této zimy mě potěšilo

17. února 2010 v 14:00 | tom-791
Já mám rád každé období, protože v každém období je něco zajímavého v počasí a také lze dělat různé činnosti. Od zimních sportů a krásně bílé a mrazivé zimy, přes jarní roztávání a probouzení přírody až přes letní vodní radovánky a dlouhé dny s tropickými dny a také teplými noci, kdy si lze užívat chataření a táboření naplno až po barevný podzim, pravda trochu smutné, ale barvami listího hrající období.
Počasí letoší zimy mě potěšilo, jsem rád, když je skutečně takové počasí jako měsíc při pohledu do kalendáře a je takové počasí jaké být má, což je dobré i pro přírodu a úrodu v roce, který je před námi. Jak ještě dlouho zima bude trvat nevíme, protože se může ukázat jaro a poté zase vrátit zima, počasí je v tomto nevyspytatelné. Loňská zima se mi také líbila, ale bylo často tepleji a sníh nám téměř všude roztál, zatímco letos drží už pěkně dlouho. Jaro si může dávat na čas, ale také může přijít nečekaně brzo, s čímž jsou bohužel spojeny i povodně. Ať už bude jaro jakékoliv, tak přijde.
Pravda, že poslední dobou není tak dlouhé, často jsou na jaře už rekordní teploty, které připomínají skoro léto. Při vzpomínce na podzim 2009, kdy v listopadu byly rekordní hodnoty na 15°C a v polovině prosince arktické dny s -10°C mrazy přes den se dá říci: z babího léta rovnou do zimy. Zima byla krásná, avšak všeho moc škodí a na jaro se těším jako na příjemnou změnu období a s tím i počasí s delšími dny.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama