Letošní zima je ve znamení zatažených dnů

19. února 2010 v 17:09 | tom-791
Zatažené dny převládly letos, ale už i loni v zimě. Tím myslím v prosinci roku 2009. Zima byla ať už ve znamení zatažené oblohy frontální oblačností a často se srážkami, které byly zpočátku dešťové, ale postupně převážně sněhové, nebo inverzní nízkou oblačností a jen málokdy bylo oblačnosti méně a vykouklo sluníčko, které je stále slabé a často v pozdních odpoledních hodinách není ani vidět. Nejvíce sluníčka bylo tento týden a to ve středu, avšak ne na celém území.
Na někoho působí tyto "pošmourné", "škaredé" dny velice negativně. Mě osobně nevadí, zvláště v zimě. Pokud je krásné období, má být i krásné počasí. Zimní počasí moc sluníčka většinou nepřináší, nízká oblačnost a případně mlhy se vytváří často. Byly nedávno ale zimy, kdy byly jasné noci i dny, což potom zase nahrává silným mrazům, tak přestože letos byly silné mrazy, tak na většině území bránila těmto mrazům a zmírňovala je často nízká inverzní oblačnost.

Na obrázku jsou sice tmavá mračna oblačnosti bouřkové, v létě 2009, ale podobná tma v letošní zimě byla od nízké inverzní oblačnosti nebo i od frontální oblačnosti.
Pokud zavzpomínáme, tak v listopadu 2009 bylo krásné počasí a teplotně nadprůměrné počasí, což bylo tzv. předplacení hezkým počasím na tuto "zataženou" zimu s častou inverzí se kterou souvisejí velmi špatné podmínky zejména na Ostravsku, Mostecku nebo v Praze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Vadí Vám zatažené dny?

Ano 33.3% (1)
Ne 33.3% (1)
V zimě mi to jedno 33.3% (1)
Je mi to úplně jedno 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama